-
Metal Wire Mesh Pagar
-
Pagar Sementara Logam
-
Pagar baja berbentuk tabung
-
Jaring Tali Kawat Baja Tahan Karat
-
pagar peternakan sapi
-
Panel pagar ternak
-
Pagar keamanan V Mesh
-
Penghalang kontrol kerumunan
-
Pagar Keamanan Anti-Meninggi
-
pagar rantai
-
Razor berduri kawat
-
Kandang anjing baja
-
kandang perangkap hewan
-
Kisi Baja Galvanis
-
keranjang kawat
-
AbudullahKualitas produk pagar kawat bolong Anda fantastis dan stabil, dari awal, Anda membantu saya untuk mengetahui lebih banyak tentang produk, saya percaya pada masa depan. -
FedericoSaya senang dengan pengiriman, mereka mengirim produk pagar kawat mesh begitu cepat sehingga saya bisa menangkap kesempatan untuk bekerja dengan pelanggan saya, pada saat yang sama.jadi saya memutuskan mereka akan menjadi pemasok pertama saya untuk produk pagar kawat mesh. -
tomPemasok produk pagar kawat bolong sangat sabar dan baik padaku, mereka memberi saran banyak ide tentang produk, jadi aku memutuskan untuk bekerja dengan mereka.Tapi harga mereka sangat kompetitif dan saya puas dengan kualitas juga, produsen yang sangat dapat diandalkan.
High Transparency SS304 Stainless Steel Wire Rope Mesh with 7x19cm Mesh Hole for Zoo Safety
| Tempat asal | Hebei, Tiongkok |
|---|---|
| Nama merek | LaiDi |
| Sertifikasi | ISO9001:2015 |
| Nomor model | S01 |
| Kuantitas min Order | Kabelline lipolab mesin penghilang lemak RF |
| Harga | US$5-US$150 |
| Kemasan rincian | palet baja besi |
| Waktu pengiriman | 15-20 hari |
| Syarat-syarat pembayaran | T/T,L/C |
| Menyediakan kemampuan | 1000 meter per hari |
| Nama Produk | tali kawat stainless steel mesh | jenis | Melindungi Jaring |
|---|---|---|---|
| Bahan | SS304 | Tempat asal | Hebei, Tiongkok |
| Gaya menenun | Tenunan Polos | Teknik | tenunan |
| Sertifikat | ISO9001 | Pelabuhan Pemuatan | Pelabuhan Tianjin |
| Aplikasi | jaring pengaman zoon | Diameter kawat | 2.0mm |
| Lubang jaring | 7x19cm | Warna | Warna stainless steel |
| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Name | Stainless steel wire rope mesh |
| Type | Protecting mesh |
| Material | SS304 |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Weave Style | Plain Weave |
| Technique | Woven |
| Certificate | ISO9001 |
| Loading Port | Tianjin port |
| Application | Zoo safety mesh |
| Wire Diameter | 1.0mm |
| Mesh Hole | 7x19cm |
| Color | Green |
Flexible stainless steel rope mesh is the characteristic leading product of Longen Mesh, which has been manufacturing the product since 1990. We have CE and ROHS certificates. Stainless steel rope mesh, also called SS cable mesh, is made from high quality stainless steel wire rope with features of extreme anti-corrosion and resistance to UV rays, ensuring long lifespan in harsh environments.
Wire Rope Mesh has skin-like characteristics of a diaphragm which can form a plane surface but can also be tensioned into three-dimensional forms featuring funnel-type, cylindrical, or spherical shapes. As part of our extensive, easy-to-assemble structural wire rope meshes, it is ideal for flexible, intelligent solutions that address a vast variety of requirements.
| Parameter | Details |
|---|---|
| Material | 304, 304L, 316, 316L, 310s etc. |
| Wire Diameter | 1mm-5mm; common diameters like 1.5mm, 2.0mm, 3.0mm |
| Wire Structure | 1x7, 1x19, 7x7, 7x19, etc. |
| Type | Woven, Ferruled and Knotted |
- High Transparency Design: Manufactured with high transparency design that allows admiring the beauty of animals or birds from different angles.
- Eco-Friendly and Easily Assembled: Stainless steel wire and flexible design make this cage eco-friendly and easy to assemble, saving time and effort.
- Durable and Strong: Made of durable galvanized metal frame and stainless steel wire, ensuring it withstands tough conditions without losing shape.
- Versatile Usage: Can be used for farm fence, highway fence, animal farm, zoo fence and more, providing versatile solutions.
- Customizable Height and Dimensions: Available in 1.5m, 1.8m or 2m height, with custom dimensions available to meet individual needs.
- Zoo construction: animal enclosures, aviary mesh, bird cage, wildlife park, marine park
- Protective device: playground fence, acrobatic show protection net, wire rope mesh fence
- Architecture safety net: stair/balcony railing, balustrade, safety net, anti-fall net
- Decorative net: garden decoration, wall decoration, interior decoration net, outdoor decoration
- Green wall (plants climbing support)
- High strength, strong toughness, free-angles curving and fold, easy for transportation and installation
- Anti-corrosive, resists rust, can be repeatedly used
- Resists chewing by rodents and other pests
- Can bear heavy snow and strong winds
- Without toxic material, safety, environmental protection
1. The outside is packed in wooden cases
2. Special package can be customized. Welcome to consult us!

