-
Metal Wire Mesh Pagar
-
Pagar Sementara Logam
-
Pagar baja berbentuk tabung
-
Jaring Tali Kawat Baja Tahan Karat
-
pagar peternakan sapi
-
Panel pagar ternak
-
Pagar keamanan V Mesh
-
Penghalang kontrol kerumunan
-
Pagar Keamanan Anti-Meninggi
-
pagar rantai
-
Razor berduri kawat
-
Kandang anjing baja
-
kandang perangkap hewan
-
Kisi Baja Galvanis
-
keranjang kawat
-
AbudullahKualitas produk pagar kawat bolong Anda fantastis dan stabil, dari awal, Anda membantu saya untuk mengetahui lebih banyak tentang produk, saya percaya pada masa depan. -
FedericoSaya senang dengan pengiriman, mereka mengirim produk pagar kawat mesh begitu cepat sehingga saya bisa menangkap kesempatan untuk bekerja dengan pelanggan saya, pada saat yang sama.jadi saya memutuskan mereka akan menjadi pemasok pertama saya untuk produk pagar kawat mesh. -
tomPemasok produk pagar kawat bolong sangat sabar dan baik padaku, mereka memberi saran banyak ide tentang produk, jadi aku memutuskan untuk bekerja dengan mereka.Tapi harga mereka sangat kompetitif dan saya puas dengan kualitas juga, produsen yang sangat dapat diandalkan.
Heavy-Duty Stainless Steel Wire Rope Safety Netting For Construction Site Fall Protection
| Tempat asal | Hebei, Tiongkok |
|---|---|
| Nama merek | LaiDi |
| Sertifikasi | ISO9001:2015 |
| Nomor model | S01 |
| Kuantitas min Order | Kabelline lipolab mesin penghilang lemak RF |
| Harga | US$5-US$150 |
| Kemasan rincian | palet baja besi |
| Waktu pengiriman | 15-20 hari |
| Syarat-syarat pembayaran | T/T,L/C |
| Menyediakan kemampuan | 1000 meter per hari |
| Nama Produk | tali kawat stainless steel mesh | jenis | Melindungi Jaring |
|---|---|---|---|
| Bahan | ss304 atau 316 | Tempat asal | Hebei, Tiongkok |
| Gaya menenun | Tenunan Polos | Teknik | tenunan |
| Sertifikat | ISO9001 | Pelabuhan Pemuatan | Pelabuhan Tianjin |
| Aplikasi | jaring pengaman zoon | Diameter kawat | 2.0mm |
| Lubang jaring | 7x19cm | Warna | Hitam |
| Menyoroti | stainless steel wire rope safety net,construction site fall protection netting,heavy-duty wire rope mesh |
||
| Attribute | Value |
|---|---|
| Product Name | Stainless steel wire rope mesh |
| Type | Protecting mesh |
| Material | SS304 |
| Place of Origin | Hebei, China |
| Weave Style | Plain Weave |
| Technique | Woven |
| Certificate | ISO9001 |
| Loading Port | Tianjin port |
| Application | zoon safety mesh |
| Wire Diameter | 1.0mm |
| Mesh Hole | 7x19cm |
| Color | Green |
Stainless steel rope mesh, also called SS cable mesh, made from high quality stainless steel wire rope, is pliable, transparent grid structure which is made of stainless steel rope with multifunctional and durable performance.
Stainless steel rope mesh has unique characteristics that allows design flex- ibility in architecture. It incorporates the tensile strengthof the indestructible stain- less steel and aesthetically diamond openings which is graceful and beautiful. All stainless steel rope meshes are manufactured to ISO 9001 standards. The mesh is light, robust and transparent, and it can stand up to heavy loads, and now it has been widely used as balustrade infill system, Zoo enclosures, tensile facade, safety netting and green wall systems in interior and exterior applicatjons.
Wire Rope Mesh has the skin-like characteristics of a diaphragm which can form a plane surface but can also be tensioned into three-dimensional forms featuring funnel-type, cylindrical, or spherical shapes. As part of our extensive, easy-to-assemble structural wire rope meshes, it is ideal for flexible, intelligent solutions that address a vast variety of requirements.
| Parameter | Details |
|---|---|
| Material | 304, 304L, 316, 316L, 310s etc. |
| Wire Diameter | 1mm-5mm; common dia. Like 1.5mm, 2.0mm, 3.0mm |
| Wire Structure | 1x7, 1x19, 7x7, 7x19, etc. |
| Type | Woven, Ferruled and Knotted |
- Light weight and high strength: while ensuring durability, it will not bring too much burden to the installation structure.
- Strong corrosion resistance: not easy to rust and be corroded, can be used for a long time in various environments, and the service life can reach more than 30 years.
- Good flexibility: It has good flexibility and can adapt to a certain degree of deformation.
- Fatigue resistance, impact resistance: can withstand repeated tensile and impact, breaking force is large, the overall structure is durable.
- Green environmental protection: close to nature, will not cause pollution to the environment.
- Good perspective: the net surface is flat, the appearance is luxurious, the style is novel, and its good perspective can ensure that the field of vision is open.
- Flexible design: Mesh size, shape, etc. can be customized according to different needs.
- Easy installation: It can be used in construction applications on various structures.
- No later maintenance: After installation, there is no need for additional maintenance work.
- Strong anti-climbing ability: can effectively prevent climbing.
- Good cushioning: When hit by external force, it can play a better cushioning role.
- Light resistance and good weather resistance: it will not change color under long-term sunlight.
-

- Zoo construction: animal enclosures, aviary mesh, bird cage, wildlife park, marine park
- Protective device: playground fence, acrobatic show protection net, wire rope mesh fence
- Architecture safety net: stair/balcony railing, balustrade, safety net, anti-fall net
- Decorative net: garden decoration, wall decoration, interior decoration net, outdoor decoration
- Green wall (plants climbing support)
![]()
![]()
- High strength, strong toughness, free-angles curving and fold, easy for transportation and installment.
- Anti-corrosive, resist the rust, can be repeated use.
- Resists chewing by rodents and other pests.
- This product can bear the heavy snow and the gale very much.
- Without toxic material, safety, environmental protection.
1. The outside is packed in wooden cases
2. Special package can be customized. Welcome to consult us!
A: We are a factory.
A: We have ISO and CE certificate.
A: We have a special QC department in charge of products' quality.
A: All of our products have one year warranty.
A: We have customers all over the world.
A: This depends on your needs.
A: Our factory is located in Anping county, Hengshui City, Hebei, China, near Shijiazhuang Airport and Beijing Airport. We offer transportation service.

